header-logo.png Akademi

Kurs Hakkında

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Ve Sertifikası Kursu Nedir ?

 

Bizi arayarak detaylı bilgi alabilir ve kayıt işlemlerinizi beraber tamamlayabiliriz.

İletişim: (0312) 433 83 20

 

Hasta Kayıt Kabul Sertifikası, (Tıbbi Sekreterlik) Devlet Hastanelerinden Özel Hastanelere, Üniversite Hastanelerinden Muayenehanelere kadar çeşitli sayıda sağlık kurumunun ihtiyaç duyduğu Hasta Kayıt Kabul Elemanı (Tıbbi Sekreter) istihdam etmek için gerekli olan belgedir.

Son dönemde özellikle şehir hastaneleri ile birlikte popüler mesleklerden biri haline gelmeye başlamış olan Hasta Kayıt Kabul Elemanı, (Tıbbi Sekreter) çalışma alanı her geçen gün artan bir meslek olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi olan Hasta Kayıt Kabul Elemanı, (Tıbbi Sekreter) sağlık kurumları sayısının giderek artmasıyla iş imkânı genişlemiş bir meslek alanıdır. Özel Polikliniklerden Devlet Hastanelerine, Muayenehanelerden Üniversite hastanelerine kadar pek çok sağlık kurumu Hasta Kayıt Kabul Sertifikası (Tıbbi Sekreterlik) almış ve bu alanda yetişmiş personel ihtiyacı hissetmektedir.

 

Hasta kayıt kabul kursu sayesinde çalışmak istediğiniz hastanelerin kadrolarında kolaylıkla yerinizi alacağınıza emin olabilirsiniz. Eğitimlerimiz a-sekron videolardan konunun uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Katılımcılarımıza eğitimlere zamana mekâna bağımsız diledikleri gün ve saatlerde kendilerine özel tanımlanmış kullanıcı adı ve şifreleri ile erişme imkânı sunulmuştur. Kursiyerlerimiz  2 aylık eğitim takviminin ardından  panelleri üzerinden çevrimiçi olarak 20 soruluk sınava tâbi tutulurlar. Sınavdan 45 puan ve üstü başarı sağlayan katılımcılarımız uluslararası geçerliliğe sahip başarı sertifikasını almaya hak kazanırlar. Ankara’da bulunan öğrencilerimiz sertifikalarını dilerlerse ofisimizi ziyaret ederek alabilir, şehir dışından katılan kursiyerlerimize başarı sertifikaları anlaşmalı kargo firmamız ile adreslerine teslim edilecektir.

Hasta Kayıt Kabul Kursu; Size Neler Sağlayacak

Sertifikasını teslim alan katılımcılarımız çalıştıkları alanda farklı bakış açıları kazanacaklar, konu ile alâkalı bilgi dağarcıklarını genişletecek ve kendilerini geliştirecekleri gibi farklı birimlere geçişlerini kolaylaştıracaktır bunların yanı sıra zorunlu hâle gelen mesleki belgeleri ile kalıcılıklarını koruyacaklardır. Hastanelerin birimlerinde görev almak isteyen kursiyerlerimiz ise uzman kadro tarafından hazırlanan  hasta kayıt kabul kursunun eğitim içerikleri sayesinde işi mutfağında öğrenmenin yanı sıra çağrıldıkları mülakat görüşmelerinin sonunda CV’lerinin üzerine OLUMSUZ ibaresi yer almayacak istihdama katkı sağlayan kalifiye kişiler olacaklardır. Açılan şehir hastaneleri        sekreterlik birimlerinde istihdam sağlayacak kişilerde artık mesleki eğitim alıp almadığını teyit etmek için kanıtlar nitelikte olan mesleki belgesinde istemektedir ne yazık ki bunu bilmeden başvuru yapan kişilerin sertifikaları olmadığından dolayı kendilerine dönüşler sağlanmıyor ya da geçici şekilde işe alınıyorlar. Sağlığa ve sağlık çalışanına ihtiyacın arttığı bu günlerde sizlerde kariyer planınızı bu yönde şekillendirmek istiyor kalıcı olmaksa gayeniz aynı zamanda  yoğun iş temposuna hazırsanız, biz size bu işi öğretmek için hazırlığımızı dünden yaptık. 

Hasta kayıt kabul kursu ile tıp vakalarında dosyalamanın nasıl yapılası gerektiği ile alâkalı gerekli olan adımları kusursuz biçimde öğreneceksiniz, iş hayatınızda sorunsuz bir alt yapının oluşturulması için tüm iletişim detaylarının göz önünde bulundurulacağı etkili iletişim metotlarında eğitime dâhil edilmiştir ayrıca iş hayatının yanı sıra sosyal hayatta ‘da iletişimin nasıl olması gerektiği konusunda bilgilendirmeler sağlanmaktadır. Hasta kayıt kabul kursunun olmazsa olmazları arasına giren hasta ve hasta yakınlarına nasıl davranılacağı hakkında tüm detaylar eğitimin ana parçasını oluşturuyor. Hasta kayıtları için tutulan manuel arşivlemeden ziyade son teknoloji ile geliştirilmiş otomatik veri girişini öğrenmek kursu bitirenlere ayrıcalık sunuyor.

EĞİTİMİN TANIMI

Hasta Kabul Sertifika Programı tıbbi sekreter olarak çalışan ya da çalışmak isteyen, alan değiştirmek isteyen, yeteneklerini geliştirmek ve daha etkili çalışmak isteyen sekreterler ve sekreter adayları için tasarlanmıştır. Sekreterlik mesleği bir taraftan sekreterlik mesleği ile ilgili uzmanlık bilgilerini - alan bilgisi - diğer taraftan da sekreterlik bilgisi ile ilgili diğer bilim dallarına ilişkin bilgileri içeren bir meslektir. Sekreterlik mesleği aynı zamanda gelişen teknolojiyi ve piyasa koşullarını sürekli öğrenme ve uygulamayı gerektiren bir meslektir.

Hasta Kabul Sertifika Programından edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Sağlık hizmeti sunan kurumlar başta yataklı tedavi kurumları olan hastaneler (Genel, özel dal, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri vb.), Hemşirelik Bakım, Geriatri merkezleri ve Evde Bakım Merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunucuları (doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri)  gibi sağlık birimlerince sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı laboratuvarlardır. Tüm bu sağlık kuruluşlarında tıbbi dokümantasyon işlevi söz konusudur.

Bununla beraber her bilimsel alanın kendine özgü terminolojisi vardır. Her dilin terminolojisine geçen bu sözcükler o dilin yazım ve fonetik (sesbilim) kurallarına göre uyarlanır. Tıbbi sekreterin söz konusu terminolojiyi bilmesi gerekir.

 


Neler Öğreneceksiniz

 • Tıpta Dosyalama

 • İş Hayatında Etkili İletişim

 • Randevu ve Konuk Kabulü

 • Sosyal Hayatta İletişim

 • Takım Çalışması ve Problem Çözme Teknikleri

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi

 • Diploma Fotokopisi

Öğrenci Görüşleri

 • 5 Yıldız
 • %84
 • 4 Yıldız
 • %9
 • 3 Yıldız
 • %3
 • 2 Yıldız
 • %1
 • 1 Yıldız
 • %2

5

Kurs Puanı