header-logo.png Akademi

Kurs Hakkında

Çocuk Gelişimi Eğitimi Ve Sertifikası Kursu Nedir ?

 

Bizi arayarak detaylı bilgi alabilir ve kayıt işlemlerinizi beraber tamamlayabiliriz.

İletişim: (0312) 433 83 20

 

 

 

 

Çocuk gelişimi kursu olarak kişilere sunulmakta ve elde edilen sertifika ile iş alanlarınızı genişletme fırsatını yakalayacaksınız. Bu noktada sadece iş alanlarının geliştirilmesi değil kişilerin hali hazırda sahip olduğu mesleği daha da hakkıyla yapmaları için bir gelişim adımı olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuk gelişimi oldukça hassas biri konudur. Bu nedenle sadece konunun uzmanları tarafından verilen sertifikalar ile sürece dahil olmalısınız. 

Eğitimin Odak Noktaları Nelerdir? 

Çocuk gelişimi kursu ; eğitim maratonu kapsamında dikkate alınması gereken hususlar;

 • 0-6 yaş arası olan çocukların hangi gelişim dönemlerinden geçtikleri öğreniliri. 
 • Bu gelişim dönemlerindeki temel beklentiler incelenir. 
 • Anaokulunda program hazırlama adımları ve aktivite düzenleme süreçleri inceleme adlına alınır. 
 • Çocukların öz bakım konusunda nasıl eğitileceklerine göz atılır. 

Bu detaylara bakıldığı zaman çocuklar ile iletişim kurmanın ve hayatlarına dokunmanın aslına bakılırsa ne derece hassas bir süreç olduğunu göreceksiniz. 

İş Bulma Şansınızı Artırın 

Son senelerde eğitim alanında verilen mezunların sayısı kat ve kat artmaya devam etmektedir. Bu noktada iş bulma imkanını bir kademe daha yüksek seviyeye çekmek için CV bilgilerinizi almış olduğunuz sertifika ile daha verimli biri hale getirmenizi gerekiyor. Sadece iş bulma şansınızı değil aynı zamanda eğitim alanındaki yetkinliğinizi de pekiştirme imkanını elde edeceksiniz. 

Çocuklar ile İletişim Kurma Yeteneğinin Geliştirilmesi 

Çocuk gelişimi kursu 258 saatlik eğitim programı sayesinde hem eğitime dair verileri çok daha sorunsuz bir biçimde öğrenebilirsiniz hem de kısa bir süre içerisinde hayatınıza yeni bir boyut kazandırabilirsiniz. Çocuklar ile iletişim kurma becerisi yüksek verimlilik ve motivasyon gerektiren hususlar arasında bulunuyor. 

Sadece neleri nasıl öğreteceğiniz değil aynı zamanda çocuklar ile nasıl iletişim kuracağınız da bu noktada önem arz eder. Çocukların kişilikleri ve bilişsel durumları gelişim içerisindedir. Tam da bu nedenle sarf edilen en ufak bir sözün dahi onların gelişiminde vurucu bir etkisi olduğu görülmektedir. Bu durumun farkında olarak adımların atılması gerekiyor. 

Eğitim Alacağınız Kadro Göz Dolduruyor! 

Sertifikayı almak için tabi olacağınız eğitimi alacağınız kadro verimliliği ile göz doldurmaktadır. Bu alanda sadece uzman ve senelerin verdiği tecrübe ile hareket eden eğitimcilerin yer aldıkları görülmektedir. Hem uygulama hem de teori bağlamında bilinmesi gereken tüm hususlar kesiksiz bir biçimde yer alacaktır. Eğitim alacağınız kadronun bu derece yetkin olması verimliliği biri kademe daha artıracak olan hususların başında geliyor. 

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikaları Ne İşe Yarar?

Çocuk gelişimi sertifikası alan kişilerin bu sertifikalar sayesinde iş hayatında daha yetkin olmaları mümkündür. Dolayısıyla sertifika programlarına yalnızca özgeçmişe eklenecek bir doğrulama belgesi gibi bakılmamalıdır. Bunun aksine çocuk gelişimi ve eğitimi sertifikası alabilecek kişilerin arasında bu lisans programından mezun olmayan bireyler de yer almaktadır. Yani lisans düzeyinde bu eğitimi alamayan kişilerin sertifika programları sayesinde bu iş bağlamında yeterlilik kazanmaları olağandır. Bununla birlikte çocuk gelişimi sertifikası nerelerde çalışabilir sorusuna hangi kurumlarda iş olanağı olduğu ile cevaplar sunmak gerekmektedir. Eğitim sektörünün yanı sıra sosyal hizmet kuruluşlarında da iş bulunabilmektedir. Yani bir çocuk gelişimcisi devlete bağlı kurumlarda ve kamu kuruluşlarında çalışabilmektedir. Elbette özel çocuk gelişimi ve eğitimi merkezlerinde de çalışma hayatının ilerletilmesi mümkündür.

Çocuk gelişimi sertifikaları kişinin meslek tanımına dair tüm yetkinlikleri edinmesini sağlamaktadır. Bu sebeple çalışma alanlarının yanı iş opsiyonlarının da genişlediği belirtilebilmektedir. Sertifikasını alıp eğitim sürecini yükselten bir bireyin kamu kuruluşlarında işe girmesi uygundur. İlgili eğitim merkezlerinin ya da devlete bağlı okulların rehberlik servislerinde çalışılabilmektedir. Bunun dışında çocuk gelişimcisi sertifikası olanların kreşlerde, anaokullarında ve okul öncesi eğitim kurumlarında iş bulmaları mümkün görünmektedir. Dileyen kişilerin çocuk esirgeme kurumlarında ya da rehabilitasyon merkezlerinde çalışmaya başlaması da muhtemel seçeneklerdendir. Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde hizmet veren sevgi evlerinde veya eğitim merkezlerinde de çocuk gelişim uzmanı olarak görev alınabilmektedir. Eğitim sektörüne geçiş yapmak isteyen bireylerin sertifikaları sayesinde öğretmen statüsüne geçiş yapabildikleri söylenebilmektedir. Eğitimi almak isteyen her kişinin bu sertifika programlarına katılmaları uygundur.

 


Neler Öğreneceksiniz

 • .

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi

 • Diploma Fotokopisi

Öğrenci Görüşleri

 • 5 Yıldız
 • %84
 • 4 Yıldız
 • %9
 • 3 Yıldız
 • %3
 • 2 Yıldız
 • %1
 • 1 Yıldız
 • %2

5

Kurs Puanı